Euro 2020 elemeleri sonrasında gruplarını birinci ve ikinci bitiren takımlar Euro 2020 Şampiyonasına katılma hakkına sahip olmuştur. 20 takımın katılımı ile gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında gruplar belli olmuştur. Bu şampiyona 4 senede bir kez düzenlenir. Bu nedenle de futbol severlerin ilgisi oldukça büyüktür. Şampiyona düzenlendiği tarih ile anılır. Euro 2020 I grubu puan durumu da oldukça merak edilir. I grubundan hangi takımların şampiyonaya katıldığını öğrenmek ve şampiyonaya katılan takımların grupları hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Euro 2020 I Grubu Elemeleri Sonucu

Euro 2020 I grubu puan durumu ve elemeleri geçen takımlar oldukça merak edilir. Euro 2020 I grubu içerisinde yer alan takımlardan Belçika grup birinci Rusya ise grup ikincisi olarak grup elemelerini geçmeyi başarmıştır.

Euro 2020 grup elemelerini geçen ve şampiyonaya katılmaya hak kazanan Belçika ve Rusya milli takımları Euro 2020 Şampiyonası B grubu içerisinde kendilerine yer bulmuştur. 13 Haziran tarihinde Euro 2020 şampiyonası içerisinde karşı karşıya gelecek olan bu iki takımın mücadelesi San Petersburg’da oynanacaktır.

Futbol severlerin büyük heyecanla beklediği şampiyonalardan bir tanesi olan Euro 2020 turnuvasına katılım gerçekleştirmesi kesinleşen ve kura çekimi yapılan 20 takım ve daha sonradan eklenecek olan 4 takım arasında öncelikle grup elemeleri olacaktır. Bu elemeler tek maç sisteminde yürütülecektir. Bunun anlamı grup karşılaşmalarının çift ayaklı değil tek ayaklı olacağıdır.

Euro 2020 I Grubu Elemelerini Geçen Takımlar

Euro 2020 I grubunda elemeleri geçen iki takımdan birincisi grubunu lider olarak tamamlayan Belçika’dır.  Belçika 30 puan toplayarak grubunu lider olarak bitirmeyi başarmıştır. Onu takip ederek I grubundan çıkmayı başaran bir diğer takım ise 24 puan alan Rusya olmuştur. Bu iki takım da Euro 2020 şampiyonasına katılma hakkına sahip olmuştur.

Rusya ve Belçika takımlarını euro 2020 şampiyonası B grubunda takip edebilirsiniz. İki takım şampiyonadaki ilk karşılaşmalarını birbirleri ile oynayacaktır. Belçika – Rusya karşılaşması için bixbet sitesinde kupon yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Bixbet Resmi Yeni Giriş Adresi